Vzdělávací program

Školní vzdělávací program s názvem „Cesty kolem nás" vytvořila a vydala Bc. Šárka Beranová, ředitelka.

• Na zpracování školního vzdělávacího programu se podíleli pedagogičtí pracovníci
  • Školní  vzdělávací program  byl projednán  se  zákonnými  zástupci  dětí  a  byl projednán se zřizovatelem.
  • V definitivní podobě je schválen pedagogickou radou dne 31. 08. 2016. Stává se tak závazným dokumentem v souladu s principy a zásadami Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání (RVP PV) a v  souladu  se     Zákonem č.  561/2004 Sb.,  o  předškolním,  základním,  středním, vyšším  odborném  a  jiném  vzdělávání (Školský zákon), v platném znění s účinností od 1. 9. 2013.

Školní rok je rozdělen do šesti integrovaných bloků:

1. Cesta za kamarády (září, říjen)
  2. Cesta za překvapením (listopad,prosinec)
  3. Cesta za zdravím a zábavou (leden,únor)
  4. Cesta za poznáním (březen,duben)
  5. Cesta za přírodou (květen,červen)
  6. Cesta za sluníčkem (červenec, srpen)

Do těchto celků je pak uspořádáno pět vzdělávacích oblastí:

1. Dítě a jeho tělo
  2. Dítě a jeho psychika
  3. Dítě a ten druhý
  4. Dítě aspolečnost
  5. Dítě a svět

Každá třída má dále samostatný třídní vzdělávací program, který obsahem odpovídá věku, možnostem, zájmům a potřebám dětí konkrétní třídy. Filosofií předškolního vzdělávání je harmonicky rozvíjet celou osobnost dítěte. Filosofií naší MŠ je, aby vše probíhalo v pohodě a s úsměvem.