Co děti potřebují

Aby se dětem v naší mateřské škole co nejvíce líbilo, je nutné, abyste je z domova vybavili následujícími věcmi:

• Pohodlné a praktické oblečení do vnitřních prostor školky. Dítě v tomto oděvu stráví většinu dne. Je proto velice důležité, aby se v něm dítě cítilo opravdu příjemně.
  • Přezůvky (papučky s pevnou patou), to znamená pohodlná obuv, kterou bude dítě nosit pouze ve třídě.
  • Oblečení pro pobyt venku (tepláčky, mikinu, šiltovku, botasky - kombinézu, punčocháče, sněhule).
  • U dětí člověk nikdy neví, co vyvedou nebo co se stane, a proto by se hodilo kompletní náhradní oblečení (spodní prádlo, tričko).
  • K odpolednímu spánku, uleháme v pyžamku (s ouškem na zavěšení).

Všechno oblečení označte jménem dítětě, aby nedošlo k nechtěné záměně!

Obecná doporučení

• Nedávejte dětem do MŠ hračky, děti si s nimi stejně nehrají, nepamatují si, kam si je odložily, dochází k jejich zničení jinými dětmi, ztrátám, děti se jich poté dožadují a zbytečně dochází k stresovým situacím.