Zájmové aktivity

Tanečky

- TŠ Carmen

- každé úterý

Kroužek je zaměřený na celkový pohybový a taneční rozvoj dítěte, na hudební cítění, koordinaci pohybu a prostorovou orientaci. Děti se budou učit vnímat rytmus v hudbě i ve svém těle. To, co se děti za školní rok naučí, uvidíte na závěrečné akademii pořádanou zpravidla v KD Akord.

Výtvarníček

- každou sudou středu - Gabriela Lišková

- každý sudý čtvrtek -  Jana Mizerová

Je určen pro tvořivé děti, které rády kreslí a malují. Děti si vyzkouší různé druhy technik, kde bude kladen důraz především na prožitek, rozvoj fantazie, ale také podporu sebevědomí v oblasti výtvarného sebevyjádření. Hlavní pozornost nebude věnována výsledku, ale prožitku z tvorby. Práce dětí budete moct shlédnout v prostorách MŠ

Jóga pro děti

- každé liché úterý - Hana Gawliková

Jóga přináší zklidnění a uvolnění, pomáhá se správným dýcháním, učí soustředění se na sebe samé. Cvičením jógy se děti učí poznávat lépe své tělo a uvědomovat si jeho jednotlivé části. Jednoduché jógové pozice učíme děti pomocí říkanek, písniček a pohádek,

Klub Malý objevitel

- každé sudé úterý - Mgr. Kateřina Filipcová

Tento klub je podporován dotací Magistrátu města Ostrava - Technika a talentmanagement v MŠ Staňkova a MŠ Srbská. Cílem našeho projektu, je vzbudit v dětech touhou po poznání, vědění, podporovat zvědavost, radost sestrojit různé přístroje, experimentovat s nimi, umět účelně a obratně řešit technické problémy a tím rozvíjet technickou a přírodovědeckou gramotnost.

Klub maminek a dětí

od 2. pololetí každé pondělí od 15.00 - 15.45 hod

Setkávání přináší dětem i maminkám mnoho výhod:

• výměnu zkušeností z výchovy dětí
  • předávání kontaktů na zajímavé akce pro volný čas
  • adaptaci dětí na prostředí mateřské školy
  • náměty na výtvarnou, hudební a dramatickou činnost
  • zapojení dětí do činností pod vedením pedagogů mateřské školy
  • rodiče společně se svými dětmi mohou využívat také hraček ve třídách

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---slider---

slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider

---infopanel---

MŠ Staňkova 33